Phoebe Tonkin - Biography

20. října 2013 v 20:13 | Ronnie*

Základní informace

Celé jméno: Phoebe Jane Elizabeth Tonkin
Výška: 178 cm
Datum narození: 12. 7. 1989
Váha: cca 60 kg
Místo narození: Sydney, Austrálie
Barva očí: zeleno-hnědá
Znamení: rak
Barva vlasů: tmavě hnědá
Sestra: Abby Tonkin
Náboženství: křesťanskéPhoebe Tonkin, celým jménem Phoebe Jane Elizabeth Tonkin se narodila 12. 7. 1989 v australském městě Sydney.
Od mala ale byla rozhodnuta stát se herečkou, proto byla obsazována do menších divadelních rolí. Ve dvanácti letech vstoupila do herecké a taneční školy Australian Theatre for Young People. Phoebe Tonkin odmaturovala na dívčí škole Queenwood school v Balmoralu. Je vegetariánkou. Už ve čtyřech letech začala chodit do různých tanečních tříd zahrnující balet, hip hop, step a moderní tance.

Ve známost vešla zejména díky debutové roli mořské panny Cleo Sertori, kterou ztvárnila v dětském seriálu H2O: Stačí přidat vodu. Tento seriál jí zaručil spoustu fanoušků a popularitu. Byla to její první role v televizi, ale když dostala roli Cleo nebyla moc dobrou plavkyní a tak musela tvrdě trénovat, aby si svou roli udržela.

V roce 2008 byla nominována na cenu AFI (American Film Institute) Nejlepší herečka v kategorii TV drama.
S dalším hereckým kolegou z H2O - Angusem McLarenem - se rovněž objevila ve vedlejší roli barmanky Lexi v australském seriálu Packed to the Rafters. Jejím následujícím hereckým počinem se stala role Fiony Maxwell v akčním filmu Tomorrow, When the War Began a hostovala v seriálu Home and Away.

Od 17ti let se věnuje modelingu. Působila jako fotomodelka pro australské i světové obchodní řetězce a její fotografie byly v magazínech jako Girlfriend nebo Dolly.

V roce 2011 se na nějakou dobu přestěhovala do kanadského Vancouveru, kde začala natáčet seriál The Secret Circle. V něm ztvárnila zápornou postavu, roli čarodějky Faye Chamberlain. Tento seriál měl pouze jednu sérii a poté byl ukončen. V tomtéž roce si zahrála také v hororovém filmu Bait 3D (Návnada) jako Jaimie.
Poté obdržela menší roli ve čtvrté sérii úspěšné show Upíří deníky, kde si zahrála roli vlkodlačice Hayley.
Momentálně má jednu z hlavních rolí ve spin-offu tohoto seriálu, s názvem The Originals, který měl premiéru 3. října 2013 na stanici The CW. Bude se vysílat během sezóny 2013-2014. Vystupuje zde taktéž jako vlkodlačice Hayley.


zdroj ~ wikipedie
editorial ~ creativeland
 


Komentáře

1 fans-tonkin fans-tonkin | E-mail | Web | 11. listopadu 2013 v 0:34 | Reagovat

prvně ji znám z the secret circle to si tam zapomněla připsat :) (anketa)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counterod 1.5. 2014


© LOVELY-PHOEBE.BLOG.CZ
Kopíruj se zdrojem!